No tak, na NEonie to przeszło bez najmniejszego cienia śladu echa ;-)

A tu Polacy wygrali Halowe Mistrzowstwa Europy w Lekkoatletyce Belgrad 2017. Cudownie!

A jak można wygrać takie mistrzostwa? "Wystarczy tylko" zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej ;-) Przed Niemcami, UK , Francją itd... Nieźle prawda? Polki i Polacy zdobyli aż 7 złotych medali - mężczyźni w skoku wzwyż i o tyczce, biegu na 800 i 1500m , pchnięciu kulą i sztafecie 4x400m. Całuski pobiegły po złoto również w sztafecie 4x400m.

Oto link do Wiki, gdzie można sprawdzić dużo więcej szczegółów:

Jako dobry znak na przyszłość warto podkreślić brązowy medal Ewy Swobody na 60m - dziewczyna ma fenomenalne zadatki, żeby być mistrzynią. Brązowy medal dla Polski wywalczyła także w biegu na 1500m urodzona w Maroku Sofia Ennaoui (czyli miałem racje z multi-kulti ;-) )

A jako suplement dodam fakt, że polska drużyna skoczków narciarskich w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti zdobyła... też złoto! :-) Po raz pierwszy w historii...

Zdjęcie wprowadzające to mój autorski zrzut ekranu ( ;-) ) z linku gdzie dziewczyny cieszyły się ze zdobycia złota przez polską sztafetę męską:

Ogromne podziękowania dla polskich sportowców.

I dlaczego nikt o tym nie napisał... ;-)